O pyrotechnice

F4 petardy končí!

F4 petardy končí!

Klásek ukončil výrobu zábleskových petard s obsahem pyro slože nad 5g. Co to pro PYRO trh znamená?

Přijdeme od petardy Dumbum 30, Dumbum 50, Dumbum 170 a Viper 12! A bude hůř.

Nevíte kdo je Klásek? Jeden z největších dodavatelů zábavní pyrotechniky v Evropě. Na jejich stránkách, už o těchto produktech nenajdete ani zmínku! Současně s tím, vyzval další společnosti v oboru k ukončení prodeje zábleskových petard s obsahem složí nad 5g.

Di Blasio prakticky nekomunikuje. Kdo je Di Blasio?

Italský výrobce petard Cobra 1, 3, 5, 6, 7 a 8. Nové vedení to totálně nezvládá a kvalita produktů jde rapidně dolů. Budou také končit s výrobou? To ukáže čas.

A pak tady máme dalšího hráče. ARPI Ltd. Kdo je ARPI?

Jde o albánského výrobce, který vyrábí prakticky všechny petardy 2G, 5G, 8G atd. Je jedno jestli se petarda jmenuje Dumbum 5G, Big Bang 5G, Mad Bull Dog 5G, Dumbum 2G, Mamba 2, Puma 2, Powerful Bull Dog, Bufalo Pirata, VESPA atd. Všechno dělá jedna balkánská fabrika, která jen rebrenduje dutinky. Joker, RETORNO 100, Black Widow, Dumbum 30, 50, 170 všechno ARPI.

Je celkem jedno jestli se Klásek pro ukončení výroby rozhodl z důvodu zvyšujícího se tlaku úřadů na změnu legislativy. Blíží se totiž novela zákona o pyrotechnice, která by měla posunout prodej pyrotechniky F4 úplně jinam a tyto petardy se u nás v České republice stanou prakticky neprodejné. Nebo když vidí, co se s jeho produkty provádí.

Za mě osobně si nepamatuji, kdy by se při ohňostrojích používali petardy a to co se dělo na přelomu roku v Německu nemělo s oslavou nového roku nic společného. Střílet pyrotechnikou po policistech, záchranářích a hasičích je hnus!

Myslím si, že Kláskovo rozhodnutí je především rozhodnutí zkušeného obchodníka, který se na trhu s pyrotechnikou pohybuje desítky let a cítí blížící se změnu. Rozhodl se, jak se rozhodl a já jeho rozhodnutí akceptuji a myslím, že ostatní ho budou následovat.

Pyro není zločin – jen lidi jsou debilové.