Rakety

Raketa ZINK 903 SALUT

Raketa ZINK 903 SALUT

Při výstřelu rakety Zink 903 Salut, která dokonale imituje dělostřeleckou palbu, sice salutovat nemusíte, rozhodně se však pohled na její explozi promění v jedinečný zážitek. Profesionální raketa německé společnosti Zink-Feuerwerk GmbH, jež patří mezi špičky na poli s pyrotechnikou, obsahuje 80 gramů pyro složek.

Co můžete od tak velkého obsahu pyro složek očekávat? Po startu rakety diváky uchvátí stříbrný chvost a následná exploze s titanovým efektem v nejvyšším bodě letu rakety. Raketa Zink 903 Salut se řadí k profesionální pyrotechnice, kterou mohou kupovat a odpalovat pouze držitelé průkazu odpalovač ohňostrojů.

Zink signální raketa 903

Bezpečný způsob odpálení rakety

Raketu upevníme zápalnicí dolů na dřevěný kolík (900x9x9 mm) pomocí lepící pásky. Spodní část kolíku zasuneme do vodící trubice tak, aby byl stabilizační kolík zasunutý alespoň z 2/3 ve vodící trubici. Tím zajistíme, že při zapálení raketového motoru dojde k vyvinutí dostatečné energie, aby raket vzlétla kolmo vzhůru. Sundáme červenou krytku zápalnice a zapálíme zápalnici pyrotechnickou pochodní na jejím konci. Po zapálení se ihned vzdálíme minimálně 30m od výrobku.

Upozornění: Raketu nikdy nezapalujte v ruce.

Raketa se prodává bez stabilizačního kolíku.

Technické parametry signální rakety ZINK 903

Zink signální raketa 903

Hmotnost výrobku 266 g
Hmotnost slože 80 g
Rozměr výrobku ∅ 47 x 305 mm
Kód výrobku 903
Výrobce Zink-Feuerwerk GmbH
Kategorie (třída) F4
Reg. číslo 0589-F4-0361
BAM kód nepřidělen
Výkonové charakteristiky A: 50m B: 118 dB (A) @ 100 m
Typ výrobku Raketa

Návod na likvidaci:

V případě, že po zapálení  nedojde k funkci, počkejte 20 minut, potom výrobek ponořte do nádoby s vodou na 24 hodin a potom výrobek zakopejte pod zem.