Rakety

Raketa ZINK 902

Zink signální raketa 902

Jak ohňostroj ozvláštnit o efekt dělostřelecké palby? Odpovědí je profesionální raketa ZINK 902 z dílny německé společnosti Zink-Feuerwerk GmbH, která se řadí ke špičkám v oblasti pyrotechniky. Raketa se postará o žádoucí rozruch při odpálení i explozi. Ihned po startu rakety diváky zaujme stříbrný titanový efekt, v nejvyšším bodě letu raketa exploduje opět s titanovým efektem doprovázeným hlasitým zvukem evokujícím výstřel z děla. Obsah pyro složek rakety je 39 až 41 gramů.

Pyrotechnika pro odborně způsobilé osoby

Raketa se řadí k profesionální pyrotechnice, kterou mohou kupovat a odpalovat pouze osoby odborně způsobilé, tedy držitelé průkazu odpalovač ohňostrojů.

Zink signální raketa 902

Jak bezpečně raketu odpálit?

Raketu upevníme zápalnicí dolů na dřevěný kolík (900x9x9 mm) pomocí lepící pásky. Spodní část kolíku zasuneme do vodící trubice tak, aby byl stabilizační kolík zasunutý alespoň z 2/3 ve vodící trubici. Tím zajistíme, že při zapálení raketového motoru dojde k vyvinutí dostatečné energie, aby raket vzlétla kolmo vzhůru. Sundáme oranžovou krytku zápalnice a zapálíme zápalnici pyrotechnickou pochodní na jejím konci. Po zapálení se ihned vzdálíme minimálně 30m od výrobku.

Upozornění: Raketu nikdy nezapalujte v ruce.

Raketa se prodává bez stabilizačního kolíku.

Technické parametry signální rakety ZINK 902

Zink signální raketa 902

Hmotnost výrobku  94 g
Hmotnost slože  39 – 41 g
Rozměr výrobku  ∅ 27 x 212 mm
Kód výrobku 902
Výrobce Zink-Feuerwerk GmbH
Kategorie (třída) F4
Reg. číslo  0589-F4-0361
BAM kód nepřidělen
Výkonové charakteristiky A: 77m B: 115 dB (A) @ 100 m
Typ výrobku Raketa

Návod na likvidaci:

Pokud do 20 minut od zapálení nedojde k funkci, ponořte raketu do nádoby s vodou na 24 hodin a poté ji zakopejte pod zem.